Навіна праекта

13 жнівень

Працягваем знаёміць Вас з ходам рэалізацыі Праекта міжнароднай тэхнічнай дапамогі “Будаўніцтва рэгіянальных Цэнтраў даследаванняў і захавання помнікаў” у рамках Праграмы трансгранічнага супрацоўніцтва “Польшча-Беларусь-Украіна 2014-2020”. Згодна з планам мерапрыемстваў вядуцца рамонтныя работы ў будынках Цэнтра па адрасе: вул.Акадэмічная, д.16 і 16/1 і работы па добраўпарадкаванню тэрыторыі. Праводзяцца закупкі абсталявання неабходнага для працы рэстаўратараў.

Праект накіраваны на стварэнне па абодва бакі мяжы двух аналагічных Цэнтраў даследаванняў і захавання аб’ектаў гістарычнай і культурнай спадчыны. Агульны бюджэт праекта складае 1 341 982,36 еўра, бюджэт беларускага боку 552 267 еўра.

Данный документ был изготовлен при финансовой поддержке Европейского союза в рамках Программы ТГС-ЕИС “Польша-Беларусь-Украина” 2014-2020. За содержание данного документа исключительную ответственность несет УК “Гродненский государственный историко-археологический музей”, и ни при каких условиях данное содержание не может расцениваться как позиция Европейского союза, Органа управления или Совместного технического секретариата Программы ТГС-ЕИС “Польша-Беларусь-Украина” 2014-2020.