Сюжэт пра Музей Максіма Багдановіча на тэлеканале “Гродна Плюс”

9 студзень

Гродна называюць самым еўрапейскім горадам Беларусі, дзе вельмі добра захавалася гістарычная забудова, бліскучыя архітэктурныя ансамблі, горадам, дзе нарадзіліся, жылі і працавалі выдатныя асобы. Госці нашага горада і самі гродзенцы, магчыма, нават і не падазраюць, як шмат у Гродне музеяў і наколькі яны разнастайныя.
Тэлерадыёвяшчальны канал “Гродна Плюс» з гэтай мэтай транслюе праграму «Дзень у музеі” – ваш гродзенскі музейны гід. Дзякуючы гэтай праграме кожны з нас мае магчымасць пазнаёміцца ​​з цікавымі музейнымі экспазіцыямі, раскрыць некаторыя таямніцы цікавых музейных экспанатаў.
У адзін з снежаньскіх дзён «Гродна плюс» пабываў у гасцях у Музеі Максіма Багдановіча, у музеі выдатнага беларускага паэта, які жыў у нашым горадзе з 1892 па 1896 гг. З падрабязнасцямі і таямніцамі Дома-музея можна пазнаёміцца ​​ў відэарэпартажы.