Урок памяці для старшакласнікаў

10 Лістапад

У гісторыка-археалагічным музеі школьнікі літаральна дакрануліся да старонак гісторыі, не проста адкрыўшы для сябе новыя факты гісторыі, пра якія распавялі пракуроры і работнікі музея, але  доказы тых падзей.

У аснову выставы ляглі матэрыялы з фондавых калекцый Гродзенскага гісторыка-археалагічнага музея, а таксама матэрыялы, сабраныя пракуратурай Гродзенскай вобласці ў ходзе расследавання крымінальнай справы, узбуджанай па факце генацыду беларускага народа.

Сярод экспанатаў фатаграфіі, архіўныя дакументы, асабістыя рэчы салдат і афіцэраў, звычайных жыхароў, прадметы, знойдзеныя падчас раскопак масавага пахавання ў Наваельні Дзятлаўскага раёна. Асаблівае месца, па яго словах, адведзена інтэрактыўнай складнікам.