Навіна праекта

13 Кастрычнік

Сёння адбылася чарговая сустрэча рабочай групы партнёраў Праекта міжнароднай тэхнічнай дапамогі “Будаўніцтва рэгіянальных Цэнтраў даследаванняў і захавання помнікаў” у рамках Праграмы трансгранічнага супрацоўніцтва “Польшча-Беларусь-Украіна 2014-2020” ужо ў звычайным для нас онлайн фармаце. З нашым вядучым партнёрам Падляшскім музеем у Беластоку мы абмяняліся інфармацыяй аб ходзе рэалізацыі праекта і абмеркавалі ўзнікаючыя пытанні.

Дзякуючы рэалізацыі праекта ў г. Гродна з’явіцца сучасны Цэнтр даследаванняў і рэстаўрацыі,  які не мае аналагаў на тэрыторыі Рэспублікі Беларусь.

Агульны бюджэт праекта складае 1 341 982,36 еўра, бюджэт беларускага боку 552 267 еўра.

Данный документ был изготовлен при финансовой поддержке Европейского союза в рамках Программы ТГС-ЕИС “Польша-Беларусь-Украина” 2014-2020. За содержание данного документа исключительную ответственность несет УК “Гродненский государственный историко-археологический музей”, и ни при каких условиях данное содержание не может расцениваться как позиция Европейского союза, Органа управления или Совместного технического секретариата Программы ТГС-ЕИС “Польша-Беларусь-Украина” 2014-2020.